اسلیو معد

Mini Bypass Gastric

مینی گاستریک بای پس

Category: Restrictive

دسته بندی نوع عمل: محدود کننده

تاریخچه عمل

مینی گاستریک بای پس برای اولین بار در سال 1997 توسط دکتر رابرت روتج (Robert Rutledge) در آمریکا انجام شد.

روش عمل

در این عمل ابتدا یک پاچ باریک و بلند در سمت راست معده ساخته می شود و 180 تا 200 سانتی متر از ابتدای روده باریک شمارش شده و به پاچ ساخته شده معده متصل می شود.

عمل مینی گاستریک بای پس عمل سریع و نسبتا ساده در جراحی های چاقی است که در مطالعات اخیر نتایج کوتاه مدت و بلند مدت مناسبی داشته است .

همانطور که از اسم عمل جراحی مشخص است عمل جراحی مینی بای پس فرم ساده تر همان گاستریک بای پس می باشد. مطالعات و بررسی های انجام شده روی عمل مینی گاستریک بای پس نشان می دهد که این عمل کوتاه تر و راحت تر از بای پس کلاسیک بوده و عوارض عمل آن نیزبسیار کم می باشد.

با این وجود علی رغم موارد فوق تفاوت های مهمی بین عمل کلاسیک گاستریک بای پس و مینی گاستریک بای پس وجود دارد .

1- درمینی گاستریک بای پس میزان بیشتری از روده باریک بای پس می شود(حدود cc200) که در نتیجه می تواند کمبود ویتامین و املاح ضروری را به همراه داشته باشد.

2- برخلاف گاستریک بای پس کلاسیک، در مینی گاستریک مسیر عبور آنزیم های گوارشی و صفرا از معده می باشد که می تواند باعث التهاب معده در اثر عبور صفرا (Bile reflua castritis) و ایجاد دردهای مقاوم به درمان شود و همچنین می تواند احتمال زخم های مارژینال در معده را افزایش دهد به همین دلیل در کشورهای غربی بسیاری از جراحان هنوز این عمل را مورد تائید قرار نداده و انجام این عمل را منوط به تجربه بیشتر و بررسی بیشتر آن می دانند (Experimental Procedure)

مزایای عمل

  1. کاهش وزن قابل ملاحظه
  2. بهبود مناسب دیابت
  3. عمل جراحی نسبتا سریع
  4. عوارض کم

معایب عمل

  1. مطالعه نا کافی
  2. رفلاکس صفراوی
  3. احتمال زخم محل آناستوموز (مارژینال)
  4. احتمال کمبود ویتامین شدید
  5. و بقیه معایب احتمالی گاستریک بای پس کلاسیک