ترک بیمارستان

فردای عمل جراحی

بعد از عمل به شما توصیه می شود برای بهبود تهویه ریوی و پیشگیری از عفونت ریه افزایش گردش خون اندام تحتانی و جلوگیری از ایجاد لخته در اندام هر چه سریعتر راه بروید . راه رفتن معمولا 6 تا 8 ساعت بعد از عمل میسر خواهد بود . تاخیر در راه رفتن بیش از صبح فردای روز بعد از عمل به هیچ عنوان قابل قبول نمی باشد .

برای کاهش ریسک پنومونی (عفونت ریوی) به شما فیزیوتراپی تنفسی آموزش داده میشود و شما این فیزیوتراپی را ادامه خواهید داد .

در روز بعد از عمل برای بررسی لیک احتمالی و یا موقعیت باند در تمامی بیماران تست باریوم یا گاستروگرافین از دستگاه گوارش فوقانی انجام خواهد شد . تا قبل از این تست شما مجاز به خوردن از طریق دهان نیستید .

بعد از انجام این تست مایعات از طریق دهان به صورت محدود آغاز می شود . اکثر بیماران دو روز بعد از عمل از بیمارستان ترخیص می شوند .

از این زمان شما با هماهنگی با پزشک خود مجاز به مصرف داروهای قبلی خود از طریق دهان هستید .

بیماران با بیماری شدید تنفسی و یا آپنه خواب ممکن است به حمایت ونتیلاتور (تهویه مکانیکی ) در ICUنیاز داشته باشند .به بیمارانی که به علت بیماری تنفسی شدید مثل آپنه انسدادی خواب ،بیماریهای انسدادی ریوی و نارسایی قلبی پیشرفته در منزل از CPAP (فشار مثبت مداوم راه های هوایی ) استفاده می کنند تاکید میشود که دستگاه CPAP خود را برای استفاده در طول بستری در بیمارستان به همراه بیاورند .

در زمان ترک بیمارستان به نکات زیر توجه کنید

  1. اصولا نیاز به مسکن ندارید و در صورت درد کم ،مصرف شیاف توصیه میشود
  2. در زمان ترخیص نیاز به مصرف آنتی بیوتیک ندارید .
  3. جوراب واریس به مدت دو هفته بعد از عمل پوشیده شود
  4. ده روز تزریق هپارین زیر جلدی در خانه ادامه می یابد